JARO 2024

Na jaře 2024 se soutěže zúčastnilo celkem 8 škol z celého Jihomoravského kraje. V pořadí se jednalo již o 9. běh Soutěže. Každý tým byl jako obvykle složen ze 4 žáků a 1 učitele, který vystupoval v roli mentora.

Porota složená ze zástupců FabLabu Brno, JIC, SVČ Lužánky a VUT Brno rozhodla o vítězích v pěti kategoriích. Ocenění za inovativní nápad "Genius Idea" vyhrál projekt automatického pítka pro psy (SŠ polytechnická Kyjov), které díky senzoru pohybu spustí proud vody a umožní tak pít i psům, kteří nepijí stojatou vodu v klasických miskách. Tento projekt od poroty získal i cenu "Positive Impact". Nejlepší design měla dle poroty desková hra po nevidomé (Střední pedagog. škola Boskovice), kterou tým tvořil ve spolupráci s nevidomou holčičkou - dcerou jejich paní učitelky. Tento tým také dle poroty předvedl nejlepší prezentaci finále a vysloužil si tak cenu Cenu "Steve Jobs Award". "Technical Guru" obdržel projekt přirozeného budíku (SŠTE Brno Olomoucká), který využívá reakci organismu na modré světlo a člověka probouzí postuplně, automatickým zvyšováním intenzity světla. 

Během finálového dne hlasovali o svých favoritech i všichni přítomní v publiku. Největší úspěch u nich sklidil projekt automatického pítka pro psy, na druhém místě se umístil projekt hry pro nevidomé a na třetím místě přirozený budík.

Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za zatím nejvyrovnanější běh Soutěže s FabLabem!

Výsledné pořadí bylo v kategoriích Ceny poroty a Ceny publika následující:

GENIUS IDEA

POLYTECHNICKÁ KYJOV | PÍTKO PRO PSY

BEST DESIGN

SPgŠ BOSKOVICE | HRA PRO NEVIDOMÉ

TECHNICAL GURU

SŠTE BRNO OLOMOUCKÁ | PŘIROZENÝ BUDÍK

POSITIVE IMPACT

SŠ POLYTECHNICKÁ KYJOV | PÍTKO PRO PSY

STEVE JOBS

SPgŠ BOSKOVICE | HRA PRO NEVIDOMÉ

CENA PUBLIKA

1) SŠ POLYTECHNICKÁ KYJOV | PÍTKO PRO PSY

2) SPgŠ BOSKOVICE | HRA PRO NEVIDOMÉ

3)  SŠTE BRNO OLOMOUCKÁ | PŘIROZENÝ BUDÍK

Přirozený budík

SŠTE Brno Olomoucká

Hasící tank
SŠSE Trnkova Brno

Pítko pro psy
polytechnická Kyjov

Modulární stolek
Gymnázium Akademia

Infinity filament maker
SŠ Purkyňova Brno

Hra pro nevidomé
pedagog. Boskovice

PET to filament recycler
SŠIPF Čichnova

model motoru
SŠ grafická Brno